امروز: سه شنبه 28 اردیبهشت 1400
دسته بندی محصولات
بخش همکاران

پاورپوینت درباره شیراز دارای 318 اسلاید

پاورپوینت درباره شیراز دارای 318 اسلایددسته: آموزشی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 16372 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 318

توضیحات پاورپوینت با معرفی شیراز دارای 318 اسلاید تعداد اسلاید 318 قابل ویرایش بخشی از متن اسلاید شیراز یکی از شهرهای بزرگ ایران و مرکز استان فارس است جمعیت شیراز در سال ۱۳۹۵ خورشیدی بالغ بر ۱٬۷۱۲٬۷۴۵ تن بوده که این رقم با احتساب جمعیت ساکن در حومهٔ شهر به ۱٬۸۶۹٬۰۰۱ تن می‌رسدشیراز در بخش مرکزی استان فارس، در ارتفاع ۱۴۸۶ متری از س

قیمت فایل فقط 8,800 تومان

خرید

توضیحات :

پاورپوینت با معرفی شیراز دارای 318 اسلاید

تعداد اسلاید 318 قابل ویرایش.

بخشی از متن اسلاید :

شیراز یکی از شهرهای بزرگ ایران و مرکز استان فارس است. جمعیت شیراز در سال ۱۳۹۵ خورشیدی بالغ بر ۱٬۷۱۲٬۷۴۵ تن بوده که این رقم با احتساب جمعیت ساکن در حومهٔ شهر به ۱٬۸۶۹٬۰۰۱ تن می‌رسد.شیراز در بخش مرکزی استان فارس، در ارتفاع ۱۴۸۶ متری از سطح دریا و در منطقهٔ کوهستانی زاگرس واقع شده و آب و هوای معتدلی دارد. این شهر از سمت غرب به کوه دراک، از سمت شمال به کوه‌های بمو، سبزپوشان، چهل‌مقام و باباکوهی (از رشته کوه‌های زاگرس) محدود شده‌است.

شیراز پس از تبریز (در سال ۱۲۸۷) و تهران (در سال ۱۲۸۹) سومین شهر ایران است که در سال ۱۲۹۶ خورشیدی، نهاد شهرداری در آن تأسیس گردید. شهرداری شیراز به ۱۱ منطقهٔ مستقل شهری تقسیم شده و جمعاً مساحتی بالغ بر ۲۴۰ کیلومتر مربع را شامل می‌شود.نام شیراز در کتاب‌ها و اسناد تاریخی، تحت نام‌های مختلفی نظیر «تیرازیس»، «شیرازیس» و «شیراز» به ثبت رسیده‌است.

محل اولیهٔ این شهر در محل قلعهٔ ابونصر بوده‌است. شیراز در دوران بنی‌امیه به محل فعلی منتقل می‌شود و به بهای نابودی اصطخر – پایتخت قدیمی فارس – رونق می‌گیرد. این شهر در دوران صفاریان، بوییان و زندیان پایتخت ایران بوده‌است.شیراز از دیرباز به واسطهٔ مرکزیت نسبی‌اش در منطقهٔ زاگرس جنوبی و واقع‌شدن در یک منطقهٔ به نسبت حاصل‌خیز، محلی طبیعی برای مبادلات محلی کالا بین کشاورزان، یکجانشینان و عشایر بوده‌است.

همچنین این شهر در مسیر راه‌های تجاری داخل ایران به بنادر جنوب مانند بندر بوشهر قرار گرفته‌است.شیراز به سبب جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی، مذهبی و طبیعی فراوان، همواره گردشگران بسیاری را به سوی خود فرا می‌خواند. سید علی خامنه‌ای -رهبر ایران- لقب سومین حرم اهل بیت در ایران را به این شهر نسبت داد.

و...

فهرست مطالب مهم :

ریشه نام شیراز

از دیدگاه تاریخی

از دیدگاه تاریخی

در اسطوره‌ها و روایات سنتی

فتح فارس توسط مسلمانان

فتح فارس توسط مسلمانان

آل بویه تا صفویان

آل بویه تا صفویان

دوران صفویه تا دوران معاصر

روز شیراز

وضعیت طبیعی

آب و هوا

زبان

دین

فرهنگ

جشن هنر شیراز

جمعیت

جاذبه های گردشگری شیراز

1-
دروازه قرآن

عادات غذایی مردم شیراز

غذاهای سنتی شیراز

آداب و رسوم - عروسی شیراز

مراسم سوری و عقد

آداب و رسوم ازدواج در شیراز

دلالگی

آداب و رسوم ماه رمضان در شیراز

روز حاجت گرفتن

ماه بینی

آداب و رسوم عید نوروز در شیراز

استقبال مردم شیراز از نوروز

مردم شیراز در ایام عید

شیراز در ایام نوروز چگونه است ؟

سفره و ساعت تحویل سال

غذاها و شیرینیهای شیرازی

دیدار اقوام و دوستان

محرم و آئینهای عزاداری در شیراز
حمل طبقات چراغ و آیینه

چاووش خوانی

پذیرایی از عزاداران

سوغات شیراز

1 |
فالوده یا پالوده شیرازی

قیمت فایل فقط 8,800 تومان

خرید

برچسب ها : پاورپوینت با معرفی شیراز دارای 318 اسلاید , اسلاید شیراز , تحقیق آشنایی با آداب و رسوم شیراز , آداب و رسوم ازدواج در شیراز اسلاید , پاورپوینت سوغات و صنایع دستی شیراز , اسلاید درباره شیراز , اسلاید کامل درباره شیراز , پاورپوینت استان فارس , اسلاید استان فارس

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر